Háromszáz Teva dolgozó demonstrált új bérmegállapodásért

Háromszáz Teva dolgozó demonstrált új bérmegállapodásért

Új bérmegállapodásért demonstráltak a debreceni Teva Gyógyszergyár Zrt. munkavállalói kedden a Vegyipari Dolgozók Biogal Szakszervezete felhívására, a gyár mellett mintegy 300 munkavállaló fejezte ki elégedetlenségét.

A gyógyszerészeket is érinti az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló jogszabály

A gyógyszerészeket is érinti az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló jogszabály

Az orvosok jelentős mértékű, jövőre induló, többlépcsős béremeléséről döntött kedden az Országgyűlés. A Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere által benyújtott, az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényt egyhangúlag, 165 igen szavazattal fogadta el a parlament.

Folytatódtak a tárgyalások az egészségügyi béremelésekről

Folytatódtak a tárgyalások az egészségügyi béremelésekről

Folytatódtak a tárgyalások az egészségügyi béremelésekről, közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az MTI-vel.

Állami támogatásra szorulhatnak egyes patikák

Állami támogatásra szorulhatnak egyes patikák

A jövedelmezőség növelése, s a kispatikák megmentése érdekében többféle megoldást javasol a gyógyszerészi kamara.

Rekordévet zár és bért emel a B. Braun gyöngyösi gyára

Rekordévet zár és bért emel a B. Braun gyöngyösi gyára

Hatvanötmilliót meghaladó termék darabszámmal rekordévet zár idén, és tíz százalékos órabéremelést ad január 1-től a B. Braun Medical Kft., jelentette be a vállalatcsoport vezérigazgatója.

Differenciált béremelést javasol a vegyipari szakszervezet

Differenciált béremelést javasol a vegyipari szakszervezet

Differenciált béremelést javasol a Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZ) – közölte a szervezet.

Béremelés, fejlesztés, népegészségügy

Béremelés, fejlesztés, népegészségügy

2017-ben folytatódik az egészségügyi dolgozók béremelése: az ápolók bére 2019-re átlagosan 65%-kal, a szakorvosok és szakgyógyszerészek bére két év alatt 207 ezer forinttal emelkedik. Jelentős fejlesztések várhatóak a betegellátásban, és több mint 50 milliárdos fejlesztés indul a budapesti és Pest megyei egészségügyi ellátórendszerben is.

Az egyházi intézményekben is béremelés

Az egyházi intézményekben is béremelés

Az egyházi fenntartású egészségügyi intézményekben dolgozóknak is emelkedett szeptembertől a fizetésük – közölte az Emmi egyházi kapcsolatokért felelős államtitkára.

Akiket nem soroltak át, hóközi kifizetéssel kapják meg az emelt bért

Akiket nem soroltak át, hóközi kifizetéssel kapják meg az emelt bért

Ónodi-Szűcs Zoltán ismét bejelentette, hogy októbertől magasabb fizetést kapnak az egészségügyi dolgozók. Az államtitkár mai sajtótájékoztatóján azt mondta, a napokban kapják kézhez az emelt bért az egészségügyiek.

A mozgóbérelemek is nőnek

A mozgóbérelemek is nőnek

A szeptember 1-jétől érvényes alapbéremeléssel az egészségügyben dolgozók mozgóbérelemei, például az ügyeleti és a készenléti díj, a műszakpótlék is nőnek, mondta az egészségügyért felelős államtitkár az M1 csütörtök reggeli műsorában.

Nem csak az alap-, a mozgóbér is nő

Nem csak az alap-, a mozgóbér is nő

Az alapbéremelést a mozgóbér-elemek számítási alapjainál is figyelembe kell venni – írja közleményében az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkársága.

Egészségügy: nő a bér

Egészségügy: nő a bér

Szeptember 1-jétől emelkedik az egészségügyben dolgozók bére; az intézkedés csaknem 100 ezer ágazati dolgozót érint.

Részletesebben a szeptemberi béremelésről

Részletesebben a szeptemberi béremelésről

Sajtótájékoztatót tartottak a témában az Egészésgügyi Államtitkárságon.Csak átmenetileg foglalták kormányrendeletbe az egészségügyi bértáblát, januártól törvényben szabályozzák az egészségügyiek fizetését, derült ki többek között.