A jogszabály legkorábban 2017-től engedélyezi, hogy a súlyos epilepsziában szenvedő gyerekek a kezelés részeként csillapítószerként kapjanak marihuánát, illetve hasonló céllal a HIV-fertőzöttek is hozzájuthatnak – nyilatkozta Jill Hennessy, a hatmillió lakosú Victoria állam egészségügyi minisztere.
A kannabiszt többek között az Egyesült Államokban is használják gyógyászati célokra, hogy enyhítsék a kemoterápia során fellépő émelygést, a krónikus fájdalmat, a sclerosis multiplex nevű autoimmun betegséget, az epilepsziát és más neurológiai problémákat.
