Annak ellenére nem született ilyen dööntés, hogy egyre terjed a fű orvosi felhasználása, 24 állam és Columbia Kerület (DC - District of Columbia, vagyis Washington) legalizálta az orvosi marihuánát, DC mellett pedig négy állam pedig nem csak az orvosi felhasználását – írja a hírportál.
Ennek ellenére az NFL továbbra is az ópiátokat részesíti előnyben a különböző egészségügyi problémák kezelésénél, miközben az orvosi marihuána sokkal jobb alternatíva lenne – vetette fel a Baltimore Ravens egyik játékosa, Eugene Monroe. Ő az NFL-en belüli marihuána-lobbi egyik vezéralakja, nemrég 80 ezer dollárt (közel 22 millió forint) adományozott egy a marihuána orvosi hatásait vizsgáló kutatócsoportnak.
Monroe érveit az index.hu-n olvashatja.
