A gyógyszertárak utólagos elszámolás keretében igénylik meg az OEP-től a betegek gyógyszerköltségeinek csökkentésére szánt támogatás összegét, amely a beszállítói követelések fedezetének egyik forrása. Ez közpénz, amellyel kapcsolatban elemi kötelessége mindenkinek a jogszabályok betartása, a gyógyszerészetnek pedig, amelynek alapvető feladata a betegek ellátása, minden visszaéléstől távol kell maradnia.
Az elmúlt évek változásai biztosították, hogy a gyógyszertárakat vezető gyógyszerészek ismét részt vegyenek gyógyszertáruk szakmai és gazdasági irányításában. Ez nemcsak jogunk, hanem egyben kötelességünk is, amelyért felelősséggel tartozunk! – írja a kamara honlapján közleményében Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke. Közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal április 4-ei tájékoztatására reagál, mely szerint 400 milliót csalt el négy gyógyszertár.
