Ez a figyelemfelhívás eddig minden év május 17-én, a WHO által meghirdetett Hypertonia Világnapon történt, idén a csatlakozó országok egy általuk szabadon választható hónapban csatlakozhatnak a programhoz, nálunk idén újra "MÁJUS A VÉRNYOMÁSMÉRÉS HÓNAPJA".
Az MGYK felhívta tagjai figyelmét arra, hogy amennyiben lehetőségük van rá, támogassák a programot, és hívják fel munkatársaik figyelmét ennek fontosságára!
