A kedélyjavítókat az esetek háromnegyedében ugyan az orvos írja fel nekik, ám csak minden második fogyasztó járt pszichoterápiára – idézik a kutatás eredményét. Legnagyobb arányban az 50-75 évesek, az alapfokú végzettségűek és az alacsony jövedelműek élnek rendszeresen kedélyjavítókkal, mégpedig egyre fiatalabb korban. A mostani 50-57 évesek 47 évesen nyúltak először ezekhez a szerekhez, de ma már a harmincévesek is élnek ezekkel.
Antidepresszánssal inkább az idősebbek és alacsonyabb végzettségűek élnek, míg a diplomás, fővárosi fiatal férfiak főleg alkohollal lazítanak – olvasható a vg.hu-n.
