Hétfőn kezdődik az ország egyik legnagyobb iskolai egészségvédő programja
A víz világnapja előtt egy nappal kezdődik az ország egyik legnagyobb iskolai egészségvédő programja, az úgynevezett HAPPY-hét – közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI).
Harmincnapos vízivás kihívást hirdetett az Emmi és az OGYÉI
Az optimális hidratáltság és az egészséges életmód támogatására október 1-jétől 30 napos vízivás kihívást hirdetett Aqua Challenge néven az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkárságának közreműködésével.
Üdítő helyett már vizet isznak
Az elmúlt években nőtt a gyermekek tudása az egészséges életmódról, csökkent a cukros üdítőitalok és érdemben nőtt a víz fogyasztásának mértéke, mondta az Emmi parlamenti államtitkára.
Márciusban újra HAPPY-hét
Idén ötödik alkalommal hirdetik meg a vízfogyasztást népszerűsítő HAPPY-hét programját az általános iskolák számára – írják a tisztiorvosi szolgálat honlapján.
