Hétfőn kezdődik az ország egyik legnagyobb iskolai egészségvédő programja

Hétfőn kezdődik az ország egyik legnagyobb iskolai egészségvédő programja

A víz világnapja előtt egy nappal kezdődik az ország egyik legnagyobb iskolai egészségvédő programja, az úgynevezett HAPPY-hét – közölte az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI).

Harmincnapos vízivás kihívást hirdetett az Emmi és az OGYÉI

Harmincnapos vízivás kihívást hirdetett az Emmi és az OGYÉI

Az optimális hidratáltság és az egészséges életmód támogatására október 1-jétől 30 napos vízivás kihívást hirdetett Aqua Challenge néven az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) és az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkárságának közreműködésével.

Üdítő helyett már vizet isznak

Üdítő helyett már vizet isznak

Az elmúlt években nőtt a gyermekek tudása az egészséges életmódról, csökkent a cukros üdítőitalok és érdemben nőtt a víz fogyasztásának mértéke, mondta az Emmi parlamenti államtitkára.

Márciusban újra HAPPY-hét

Márciusban újra HAPPY-hét

Idén ötödik alkalommal hirdetik meg a vízfogyasztást népszerűsítő HAPPY-hét programját az általános iskolák számára – írják a tisztiorvosi szolgálat honlapján.