Tavaly növekedett a gyógyszerhulladék mennyisége

Tavaly növekedett a gyógyszerhulladék mennyisége

2021-ben ismét emelkedett és elérte a 341 tonnát a Recyclomed Nonprofit Kft. által begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége, egy évvel korábban 2020-ban a koronavírus-járvány miatt 338,4 tonna lejárt szavatosságú vagy fel nem használt gyógyszert gyűjtöttek be – közölte a VG-vel Miklósi András, a cég ügyvezető igazgatója.

Szemcsepp egyes gyártási tételeit hívják vissza

Szemcsepp egyes gyártási tételeit hívják vissza

Egy szemcsepp egyes gyártási tételeinek forgalomból történő kivonásáról és szolgáltatóktól történő visszagyűjtéséről döntött az OGYÉI minőségi hiba miatt.

Gyógyszerhulladék: egyre többet gyűjtenek vissza

Gyógyszerhulladék: egyre többet gyűjtenek vissza

Egyre tudatosabbak a gyógyszerfogyasztók: tavaly több mint 11 százalékkal nőtt a Magyarországon begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége – tudta meg a Világgazdaság.

Újabb injekció-kivonás

Újabb injekció-kivonás

Az OGYÉI kivonta a forgalomból a Robinul zur Injektion 0,2 mg/ml, Injektionlösung elnevezésű gyógyszer D1K 11, D1K14, D1L01 és a D1K13 számú gyártási tételeit és elrendelte a visszagyűjtést az egészségügyi szolgáltatóktól.