Tavaly növekedett a gyógyszerhulladék mennyisége
2021-ben ismét emelkedett és elérte a 341 tonnát a Recyclomed Nonprofit Kft. által begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége, egy évvel korábban 2020-ban a koronavírus-járvány miatt 338,4 tonna lejárt szavatosságú vagy fel nem használt gyógyszert gyűjtöttek be – közölte a VG-vel Miklósi András, a cég ügyvezető igazgatója.
Szemcsepp egyes gyártási tételeit hívják vissza

Egy szemcsepp egyes gyártási tételeinek forgalomból történő kivonásáról és szolgáltatóktól történő visszagyűjtéséről döntött az OGYÉI minőségi hiba miatt.
Gyógyszerhulladék: egyre többet gyűjtenek vissza
Egyre tudatosabbak a gyógyszerfogyasztók: tavaly több mint 11 százalékkal nőtt a Magyarországon begyűjtött gyógyszerhulladék mennyisége – tudta meg a Világgazdaság.
Újabb injekció-kivonás
Az OGYÉI kivonta a forgalomból a Robinul zur Injektion 0,2 mg/ml, Injektionlösung elnevezésű gyógyszer D1K 11, D1K14, D1L01 és a D1K13 számú gyártási tételeit és elrendelte a visszagyűjtést az egészségügyi szolgáltatóktól.
