Összeomlanak a mítoszok

Összeomlanak a mítoszok

Néhány év, s rá sem ismerünk a világszerte működő egészségügyi rendszerekre, akárcsak a gyógyszerhatóságok feladataira. Interjú dr. Szolyák Tamással, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) főigazgató helyettesével.

Fókuszban a betegbiztonság és a minőség

Fókuszban a betegbiztonság és a minőség

Kétmilliárd forintot költhet az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) a beteg- és gyógyszerbiztonság, valamint az egészségtudatosság növelésére – hangzott el egy keddi konferencián.

Új elnököt választott az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete

Új elnököt választott az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete

Kedden megújult és ezzel egy időben új elnököt választott az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) elnöksége.

Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Helyes, vagy elhibázott kommunikációs stratégiát folytatott a gyógyszeripar a Széll Kálmán Terv bejelentését követően? Vajon egy harcosabb fellépéssel eredményesebben érvényesíthették volna az ipar érdekeit a szakmai szövetségek képviselői? Szolyák Tamást, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnökét többek között arra kértük, értékelje az elmúlt időszak történéseit. Meglepő módon úgy véli: elsősorban nem az iparért kell aggódnunk, itt az igazi kérdés az: mi lesz veled, magyar beteg?...

Megújulás a gyógyszerpiacon

Megújulás a gyógyszerpiacon

Érdekes kérdések vetődtek fel Zéró tolerancia című, a Medical Tribune gyógyszerismertetésben zajló paradigmaváltással foglalkozó tegnapi konferenciáján: Mi minősül ismertetői tevékenységnek? Káros-e a nyilvánosság? Ki a felelős a korrupcióért, az alkalmazott vagy a munkaadó gyógyszercég? Mi a hatékonyabb, a konkrét termék vagy az általános imázs hangsúlyozása?

Módosítják a gyógyszerpromóciós szabályokat

Módosítják a gyógyszerpromóciós szabályokat

Több ponton javasolja módosítani a gyógyszerpromóciós szabályokat az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) azt követően, hogy befejezte a januári orvostragédiával végződő thaiföldi luxusutazás körülményeinek vizsgálatát. A hatóság egy cég és alvállalkozói körében tizennyolc eljárást indított; kilenc esetben állapított meg súlyos jogsértést, amelynek nyomán összesen 52 millió forint értékben szabott ki büntetést a jogszerűtlen gyakorlatot folytatókra. Az iparban működik az önszabályozás is: a két gyógyszeripari szövetség közös etikai bizottsága folyamatosan tárgyalja az etikai vétség gyanúját felvető ügyeket.

Hatósági árcsökkentés jön?

Hatósági árcsökkentés jön?

Hiába reménykedtek a gyógyszeripari cégek, Matolcsy György nemrégiben egyértelműen eloszlatta álmaikat: nem kapnak felmentést a válságkezelés pénzügyi terhei alól. A múlt év végén még úgy tűnt – bár ezt hivatalosan soha, senki nem erősítette meg –, amennyiben 2011-ben „túlcsordul” a gyógyszerkassza, a kabinet majdnem hogy egy az egyben a vállalatokra hárítja a túlköltés mértékét. Egyelőre azonban semmi sem biztos. Ki tudja, hogy igazak-e a hatósági árcsökkentésről szóló, mostanában kiszivárgott hírek?