Szlovákok is járnak a magyar patikákba
Hatalmas a gyógyszerhiány Szlovákiában, ezért legtöbben az ausztriai és a magyarországi patikákban próbálkoznak. Egy felvidéki gyógyszerész megosztotta tapasztalatait a BorsOnline-nal.
Szlovákiában már oltják az 5 és 11 év közötti gyerekeket
Szerdától lehet kérni a Covid-vakcinát az 5 és 11 év közötti gyerekek számára – tájékoztatta a TASR hírügynökséget Zuzana Eliášová, az egészségügyi minisztérium szóvivője a parameter.sk szerint.
Szlovákiában már ötéves kortól lehetővé teszik az oltás felvételét
Szlovákiában csütörtöktől már az 5 és 11 éves közti korosztály számára is lehetővé válik a koronavírus elleni oltás felvétele, jelentette be Vladimír Lengvarsky szlovák egészségügyi miniszter a pozsonyi kormány szerdai ülése után.
Szlovákiában nem oltanak többé a Szputnyikkal
A meglévő oltóanyagok érvényességének lejárta miatt augusztus utolsó napjával befejezik Szlovákiában a Szputnyik V oltóanyag használatát, jelentették szlovák médiaforrások az egészségügyi minisztérium megerősítésére hivatkozva.
Szlovákia szabadulna 160 ezer adag Szputnyiktól
Szlovákia kétmillió adagot rendelt a Szputnyik V. vakcinából, a gyártó 200 ezret szállított le belőle. A kormány most úgy döntött, hogy elajándékoz vagy eladásra kínál fel 160 ezer adagot.
A szlovák kormány jóváhagyta a Szputnyik V alkalmazását
Legkésőbb június 7-től már Szlovákiában is használni lehet a koronavírus elleni Szputnyik V orosz oltóanyagot, az ehhez szükséges intézkedések meghozataláról szerdai ülésén döntött a kormány.
Szlovák miniszter: rendben vannak a Szputnyik V tesztjei
A szlovák egészségügyi minisztérium csütörtökön megkapta Magyarországtól a Szputnyik V bevizsgálásának eredményeit, az orosz koronavírus elleni oltóanyag tesztjei rendben vannak, jelentette be Vladimír Lengvarsky szlovák egészségügyi miniszter pozsonyi sajtótájékoztatóján pénteken.
Magyarország segít Szlovákiának az orosz oltóanyag bevizsgálásában
Magyarország segít Szlovákiának a Pozsony által megrendelt, koronavírus elleni orosz oltóanyag bevizsgálásában, jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten, miután megbeszélést folytatott Igor Matovic szlovák miniszterelnök-helyettessel, pénzügyminiszterrel.
Elkészült a szlovákok Covid-oltási stratégiája
A szlovák egészségügyi minisztérium nemrég közzétette az ország járványtervét, amelyben egy teljes fejezetet szenteltek az oltási stratégiának, számol be az Új Szó a nyilvánosság elé tárt tervről.
Rendkívüli állapot a kanyaró miatt
Másodszor ült össze a válságstáb a kelet-szlovákiai Nagymihályban a régióban hirtelen megnövekedett kanyarós megbetegedések miatt, adja hírül az InfoRádió.
Interneten kínált abortusztablettát
Akár 12 évre is börtönbe zárhatják azt a 42 éves pozsonyi nőt, aki az interneten árusított fogamzásgátló és abortusztablettákat, ám most lebukott – írja a Paraméter.
