Igazságos vakcinaelosztási programot sürget a WHO
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egy olyan átfogó programra tett javaslatot, amely a szellemi tulajdonuktól is megfosztaná a gyógyszergyárakat egy pandémia esetén – írja a VG.
Nem osztják meg szellemi tulajdonukat a vakcinagyártók
A Pfizer, a Johnson & Johnson és a Moderna közgyűlése is leszavazta a javaslatot, hogy a cégek osszák meg a koronavírus elleni oltóanyaguk szellemi tulajdonjogát, ezzel felpörgetve a termelést, hogy a szegényebb országokban is növelni lehessen a beoltottak számát, írja a 444.hu.
A hazai oltalomszerzés éllovasai a gyógyszergyárak
A TOP100 cég közül csupán öt vállalat nyújtott be összességében száznál több szabadalmi bejelentést, ebből négy a gyógyszeriparban működik: a Richter, a Sanofi-csoport, az EGIS és a TEVA.
