Forrás:

MTI

Rovat:

Aktuális
Becsült olvasási idő: 0 perc
A Szellemi Tulajdon Világnapján átadták a Millenniumi Díjakat

Április 26-a a Szellemi Tulajdon Világnapja, amit a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) a hagyományoknak megfelelően a Milleniumi Díjak átadásával is ünnepelt. 

A világnap jelmondata, a "Tudáshasznosítás felsőfokon", tükrözi a program idei fókuszát: a szakmai előadások és kerekasztal-beszélgetések az egyetemi innovációra és a hasznosításra koncentráltak az eddig elért eredmények és a jövőbeni teendők fényében. 

A Milleniumi Díjjal a szellemitulajdon-védelemben tudatos szervezeteket ismerik el, amit 2024-ben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME), a BioTech USA Kft., a HELL ENERGY Magyarország Kft. és a Stilianos Kft. nyert el. 

Az ENSZ Szellemi Tulajdon Világszervezete (WIPO) 2000-ben döntött arról, hogy április 26-át a szellemi tulajdon világnapjává nyilvánítja. 
 

Kvízek
Kiemelt rovataink