Az antibiotikum-kutatás új vizsgálati módszerét dolgozták ki szegedi kutatók

Az antibiotikum-kutatás új vizsgálati módszerét dolgozták ki szegedi kutatók

A korábbinál pontosabban modellezhető a klinikai gyakorlat szempontjából releváns kórokozók új antibiotikumokkal szembeni rezisztenciájának valószínűsége azzal a módszerrel, melyet Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) két nemzetközileg elismert kutatója, Kintses Bálint és Pál Csaba vezetésével dolgoztak ki, tájékoztatott az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat titkársága.

Levendula és rózsa napok a szegedi füvészkertben

Levendula és rózsa napok a szegedi füvészkertben

A virágzó rózsák és levendulák mellett családi programokkal, színvonalas koncertekkel, színházi és tánc produkciókkal, ismeretterjesztő, egészségmegőrző előadásokkal várják a látogatókat a hétvégén a levendula és rózsa napokon Szegeden az egyetemi füvészkertben.

Levendula és rózsa napok Szegeden az egyetemi füvészkertben

Levendula és rózsa napok Szegeden az egyetemi füvészkertben

Egészségmegőrző előadásokkal is várják a látogatókat a hétvégén a levendula és rózsa napokon Szegeden az egyetemi füvészkertben, tájékoztatta Németh Anikó igazgató az MTI-t.

Szegeden is alkalmazzák a magyar Covid-gyógyszert

Szegeden is alkalmazzák a magyar Covid-gyógyszert

Széleskörűen hozzáférhetővé válik a magyar betegek számára is az antivirális szer, amelyet több magyarországi egészségügyi intézményben, így a Szegedi Tudományegyetemen is alkalmaznak.

Stratégiai keretmegállapodást kötött a szegedi egyetem és az AbbVie

Stratégiai keretmegállapodást kötött a szegedi egyetem és az AbbVie

019. november 15-én aláírt együttműködési megállapodásnak köszönhetően javulhat a Szegedi Tudományegyetem kutatási és fejlesztési kapacitása, és növekedhet a klinikai gyógyszervizsgálatok száma.

Áttörés az antibiotikum-krízisben?

Áttörés az antibiotikum-krízisben?

Az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontban születő egyedi ötletek áttörést hozhatnak az egyre fenyegetőbb antibiotikum-krízisben. Pál Csabáról és fiatal kutatótársairól szól „A mi Akadémiánk” című videósorozat második része, melyet az Akadémiai Dolgozók Fóruma készített.

Új agyi gyógyszerbeviteli rendszert fejlesztettek

Új agyi gyógyszerbeviteli rendszert fejlesztettek

A Sófi Alapítvány idei tudományos ösztöndíj konferenciáján biológus mesterszakos, és az élettudományok doktori iskola hallgatói számoltak be kutatási területükről, írja a Délmagyar.

Munkatársunk elismerésben részesült

Munkatársunk elismerésben részesült

A Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottsága oklevéllel ismerte el lapunk munkatársa, dr. Bokor Dóra szakgyógyszerész Médiapályázat 2017-re benyújtott írását.

Minőségi kutatómunka nélkül nincs minőségi oktatás

Minőségi kutatómunka nélkül nincs minőségi oktatás

Szeptember 29-én az önálló Gyógyszerésztudományi Kar fennállásának 60. évfordulója alkalmából tartottak jubileumi ünnepséget a Szegedi Tudományegyetemen. A kar vezetése az alapítóként elévülhetetlen érdemeket szerzett neves gyógyszerészprofesszorokra emlékezve hangsúlyozta a minőségi oktató és kutató munka iránti töretlen elköteleződést, amelyet a szegedi gyógyszerészképzés világszintű ismertsége és elismertsége fémjelez.