Több lehetőség, nagyobb felelősség

Több lehetőség, nagyobb felelősség

A gyógyszerészeknek nagyobb szerepet kell vállalniuk a sokszor egymással ellentétes érdekek összehangolásában úgy, hogy a gyógyszertárak hosszú távon is fenntarthatóak és fejlődőképesek legyenek – olvasható a hgysz.hu-n.

Új fejezetet nyithat a gyógyszerésztársadalom

Új fejezetet nyithat a gyógyszerésztársadalom

Hat évtizedes kitérő után egyetlen kivétellel valamennyi hazai gyógyszertár életében lezárult a rendszerváltás: a patikákban 50 százalékot meghaladóan gyógyszerészek lettek a tulajdonosok. Többek között ez is elhangzott azon a csütörtöki sajtótájékoztatón, ahol azt is bejelentették: új stratégiai megállapodást köt a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) és a kormány.

Finisben a tulajdonosi program

Finisben a tulajdonosi program

A nyáron a gyógyszertárak harmadában még nem gyógyszerész kezében volt a gazdasági társaság többségi tulajdona, a kamara elnöke mégis optimistán nyilatkozott a Népszavának.

Patikatulajdonlás: minden a helyére került

Patikatulajdonlás: minden a helyére került

Hosszú idő után sikerült olyan jogi és gazdasági környezetet kialakítani, amely megteremti a gyógyszertárak stabil működésének alapjait – mondta a Magyar Időknek Hankó Zoltán.

Szívesen tartoznak hálózatokhoz a patikák

Szívesen tartoznak hálózatokhoz a patikák

Míg pár éve még keresni kellett a partnereket, a gyógyszertárak ma már szívesen csatlakoznak patikaláncokhoz. Zlinszky János, a Hálózati Gyógyszertárak Szövetségének (HGYSZ) alelnöke a PharmaOnline-nak azt is elmondta, személyi változások miatt késlekedik a gyógyszertári ügyeleti rend átszervezése.

Dobra verik az Alma patikákat

Dobra verik az Alma patikákat

Közel 80 egységet ad el nyilvános pályázaton a Hungaropharma Zrt., ám a cégnek fontos, hogy a patikák továbbra is a hálózat részei maradjanak – írja a Napi.hu.

Támadja az Európai Bizottság a tulajdonosi programot

Támadja az Európai Bizottság a tulajdonosi programot

Az unió lehetőséget akar teremteni arra, hogy multinacionális cégek tulajdonrészt szerezhessenek a magyar patikákban – jelentette be többek között a Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai, 61. Kormányinfón.

Megdöbbentek a patikusok

Megdöbbentek a patikusok

Komoly meglepetést okozott az érdekelteknek a kormány azzal, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztárra bízta a patikavásárlásoknál az állami elsőbbségi jog érvényesítését – írja a NOL.

Hankó: Nem lesz patikamutyi!

Hankó: Nem lesz patikamutyi!

A gyógyszerészi kamara elnöke szerint az állam elővásárlási jogával kapcsolatos aggályok jelentős része információhiányból fakad, véli a Magyar Hírlapnak adott interjúban.

Patikahitel: a kamara szerint jelentős érdeklődés várható

Patikahitel: a kamara szerint jelentős érdeklődés várható

A gyógyszerészi kamara országjárása alapján jelentős érdeklődés valószínűsíthető a tulajdonszerzést segítő hitelek iránt – írja a Világgazdaság.

Patikatulajdonlás: licit mindhalálig

Patikatulajdonlás: licit mindhalálig

Az MNV Zrt kezelné az államhoz kerülő patikai üzletrészeket. A cég árversenyen értékesítené a nála lévő tulajdonosi jogokat.  

Gyógyszerész fórumok a patikatulajdonlásról

Gyógyszerész fórumok a patikatulajdonlásról

Hét helyszínen szervez tájékoztató konzultációkat a patikai tulajdonszerzés lehetőségeiről a Magyar Gyógyszerészi Kamara. 

Államosítás 2.0?

Államosítás 2.0?

Napjainkban egyre többször olvassuk a kérdést: vajon ismét bekövetkezhet-e a gyógyszertárak államosítása? Érdemes átgondolni, hogy az 50-es évek államosítását milyen események előzték meg Magyarországon, hogyan is jutott el akkor a teljes államosításig a magyar gyógyszerészet.

Magángyógyszerészek: elfogadhatatlan az állami tulajdonlás!

Magángyógyszerészek: elfogadhatatlan az állami tulajdonlás!

Minden formában elfogadhatatlan a patikákat működtető gazdasági társaságokban az állami tulajdonlás lehetősége, közölték a magángyógyszerészek.