Több lehetőség, nagyobb felelősség
A gyógyszerészeknek nagyobb szerepet kell vállalniuk a sokszor egymással ellentétes érdekek összehangolásában úgy, hogy a gyógyszertárak hosszú távon is fenntarthatóak és fejlődőképesek legyenek – olvasható a hgysz.hu-n.
Új fejezetet nyithat a gyógyszerésztársadalom
Hat évtizedes kitérő után egyetlen kivétellel valamennyi hazai gyógyszertár életében lezárult a rendszerváltás: a patikákban 50 százalékot meghaladóan gyógyszerészek lettek a tulajdonosok. Többek között ez is elhangzott azon a csütörtöki sajtótájékoztatón, ahol azt is bejelentették: új stratégiai megállapodást köt a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) és a kormány.
Finisben a tulajdonosi program
A nyáron a gyógyszertárak harmadában még nem gyógyszerész kezében volt a gazdasági társaság többségi tulajdona, a kamara elnöke mégis optimistán nyilatkozott a Népszavának.
Patikatulajdonlás: minden a helyére került
Hosszú idő után sikerült olyan jogi és gazdasági környezetet kialakítani, amely megteremti a gyógyszertárak stabil működésének alapjait – mondta a Magyar Időknek Hankó Zoltán.
Szívesen tartoznak hálózatokhoz a patikák
Míg pár éve még keresni kellett a partnereket, a gyógyszertárak ma már szívesen csatlakoznak patikaláncokhoz. Zlinszky János, a Hálózati Gyógyszertárak Szövetségének (HGYSZ) alelnöke a PharmaOnline-nak azt is elmondta, személyi változások miatt késlekedik a gyógyszertári ügyeleti rend átszervezése.
Dobra verik az Alma patikákat
Közel 80 egységet ad el nyilvános pályázaton a Hungaropharma Zrt., ám a cégnek fontos, hogy a patikák továbbra is a hálózat részei maradjanak – írja a Napi.hu.
Támadja az Európai Bizottság a tulajdonosi programot
Az unió lehetőséget akar teremteni arra, hogy multinacionális cégek tulajdonrészt szerezhessenek a magyar patikákban – jelentette be többek között a Miniszterelnökséget vezető miniszter a mai, 61. Kormányinfón.
Megdöbbentek a patikusok
Komoly meglepetést okozott az érdekelteknek a kormány azzal, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztárra bízta a patikavásárlásoknál az állami elsőbbségi jog érvényesítését – írja a NOL.
Hankó: Nem lesz patikamutyi!
A gyógyszerészi kamara elnöke szerint az állam elővásárlási jogával kapcsolatos aggályok jelentős része információhiányból fakad, véli a Magyar Hírlapnak adott interjúban.
Patikahitel: a kamara szerint jelentős érdeklődés várható
A gyógyszerészi kamara országjárása alapján jelentős érdeklődés valószínűsíthető a tulajdonszerzést segítő hitelek iránt – írja a Világgazdaság.
Patikatulajdonlás: licit mindhalálig
Az MNV Zrt kezelné az államhoz kerülő patikai üzletrészeket. A cég árversenyen értékesítené a nála lévő tulajdonosi jogokat.
Gyógyszerész fórumok a patikatulajdonlásról
Hét helyszínen szervez tájékoztató konzultációkat a patikai tulajdonszerzés lehetőségeiről a Magyar Gyógyszerészi Kamara.
Államosítás 2.0?
Napjainkban egyre többször olvassuk a kérdést: vajon ismét bekövetkezhet-e a gyógyszertárak államosítása? Érdemes átgondolni, hogy az 50-es évek államosítását milyen események előzték meg Magyarországon, hogyan is jutott el akkor a teljes államosításig a magyar gyógyszerészet.
Magángyógyszerészek: elfogadhatatlan az állami tulajdonlás!
Minden formában elfogadhatatlan a patikákat működtető gazdasági társaságokban az állami tulajdonlás lehetősége, közölték a magángyógyszerészek.
