Álhírek, áltudomány, szigorodó étrendkiegészítő-piac

Álhírek, áltudomány, szigorodó étrendkiegészítő-piac

Jelenleg még mintegy 1000 gyógyszertárat kell bevonni az étrend-kiegészítők piaci szereplői által kialakított önszabályozási folyamatba annak érdekében, hogy csak biztonságos (de nem feltétlenül hatékony) termékek jussanak el a vásárlókhoz. A szabályok szigorodnak, de sok az álhír és még mindig sok az ál-állítás, igaz, talán nem is mindig egyértelműek a jogszabályokkal kapcsolatos hatósági útmutatások.

A Biztonságos Étrend-kiegészítő Programról

A Biztonságos Étrend-kiegészítő Programról

A Biztonságos Étrend-kiegészítő Programhoz eddig csatlakozott gyógyszertáraknak a Hungaropharma Zrt. és a Phoenix Pharma Zrt. közreműködésével január 20-ig kiszállítják a program logóját, amit a patika az officinában kihelyezhet.

Meghódítják a piacot az étrend-kiegészítők

Meghódítják a piacot az étrend-kiegészítők

Korra és nemre való tekintet nélkül egyre többen vásárolnak és használnak étrend-kiegészítőt – hangzott el többek között a Pharma Tribune étrend-kiegészítőkről szóló konferenciáján.

Indul az önszabályozás

Indul az önszabályozás

Ma startol az önszabályozó rendszer, amely garanciát jelent, hogy ne legyenek hamis étrend-kiegészítők a patikákban. Az mno.hu összefoglalója.

Januártól biztonságosabb a piac?

Januártól biztonságosabb a piac?

A Magyar Idők szerint november 15-re felállhat az étrend-kiegészítők önszabályozó rendszere, és január 1-jétől már élesben is működőképes lesz.

Az ÖRT tagja lett a Sanofi

Az ÖRT tagja lett a Sanofi

A Sanofi ÖRT taggá vált, ezzel már tíz nagy gyógyszercég is tagja az ÖRT-nek.

Módosítják a gyógyszerpromóciós szabályokat

Módosítják a gyógyszerpromóciós szabályokat

Több ponton javasolja módosítani a gyógyszerpromóciós szabályokat az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) azt követően, hogy befejezte a januári orvostragédiával végződő thaiföldi luxusutazás körülményeinek vizsgálatát. A hatóság egy cég és alvállalkozói körében tizennyolc eljárást indított; kilenc esetben állapított meg súlyos jogsértést, amelynek nyomán összesen 52 millió forint értékben szabott ki büntetést a jogszerűtlen gyakorlatot folytatókra. Az iparban működik az önszabályozás is: a két gyógyszeripari szövetség közös etikai bizottsága folyamatosan tárgyalja az etikai vétség gyanúját felvető ügyeket.