Több lehetőség, nagyobb felelősség
A gyógyszerészeknek nagyobb szerepet kell vállalniuk a sokszor egymással ellentétes érdekek összehangolásában úgy, hogy a gyógyszertárak hosszú távon is fenntarthatóak és fejlődőképesek legyenek – olvasható a hgysz.hu-n.
Markáns vélemények a gyógyszer-ügyekről
Eddig mindössze néhány gyógyszerész élt a patikai tulajdonosi program nyújtotta lehetőséggel. Általában nem akartak hitelt felvenni, ezért a hálózati gyógyszertárak tulajdonosai rendre halasztott fizetési lehetőséggel, az osztalék terhére adták el a patikusoknak a szükséges hányadot.
Elgurult a gyógyszerük
Kritikus a kistelepülések gyógyszerellátottsága, van megye, ahol a 2000 fő alatti helyek alig több mint 10 százalékában van patika, emlékeztet ezúttal a Vasárnapi Hírek.
Miért, ez jó üzlet?
Az ATV Egyenes beszéd című műsorában Korodi Karolinát faggatta Kálmán Olga.
Begyűrűző gyógyszerész munkanélküliség
Az egyik legsikeresebb szakmában, a gyógyszerészek körében lassanként megjelent a munkanélküliség. Csökken a patikák száma, szűkültek a gyógyszertárak anyagi lehetőségei, ráadásul a forráskivonás és a gyógyszertámogatás apadása további árcsökkentéshez vezetett. A megszorítások miatt egyre kevesebb álláshely maradt, miközben alig jutott pénz fejlesztésre a gyógyszertárakban.
Gyenge évből nehézbe fordultak a patikusok
Januárban 10 százalékos forgalomcsökkenést tapasztalt a gyógyszertárakban a Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége elnöke – írja a Napi Gazdaság.
