Sikeres nők az egészségért: Sebők Szilvia főgyógyszerész
Sebők Szilvia, a Semmelweis Egyetem főgyógyszerésze az egyetemhez kötődő, szakterületükön kimagasló eredményeket elért nőket bemutató Hugonnai Vilma nyomában portré-sorozat legújabb epizódjának főszereplője.
Betegbiztonsági Világnap: fókuszban a biztonságos gyógyszerelés
A szombati Betegbiztonsági Világnap alkalmából a Betegszervezetek Nemzetközi Szövetsége Webinar konferenciát rendez a kórházi gyógyszerbiztonságról.
A horvát állam kifizeti a kórházak gyógyszeradósságának egy részét
A költségvetés módosítása után a horvát állam 1,8 milliárd kuna (86,7 milliárd forint) értékben kifizeti a kórházak és gyógyszertárak gyógyszer-nagykereskedők felé fennálló adósságának egy részét, jelentette be Zdravko Maric pénzügyminiszter.
Automatizált gyógyszeradagoló a betegbiztonságért és a racionális gyógyszerfelhasználásért
Centralizált, racionálisabb gyógyszerfelhasználást és ezáltal átlátható, költségtakarékos gyógyszergazdálkodást tesznek lehetővé a Szegedi Tudományegyetem Központi Gyógyszertárában a járványhelyzet idején élesben tesztelt automatizált gyógyszeradagoló berendezések. A rendszer elindításával a gyógyszerek „útja” nyomon követhető, ezáltal pedig a betegek gyógyszeres terápiája is transzparensé vált, ami jelentősen növeli a betegbiztonságot.
Nagy a teher a kórházi gyógyszerészeken
A kórházi gyógyszerészeken is nagy teher van a koronavírus-járvány miatt – mondta az InfoRádiónak Süle András, a Magyar Gyógyszerészi Kamara Kórházi-Klinikai Területi Szervezetének elnöke.
Új kompetenciák a betegágy mellett
Kevesebb a gyógyszerelésből eredő hiba, nagyobb az ellátás biztonsága, és eredményesebb a terápia, ha a klinikai gyógyszerészek is megjelennek a betegágyak mellett, és aktív szerepet vállalnak a gyógyításban.
Egyedi dobozazonosító: fogy az idő, sok a feladat
A kórháziak meglehetős távolságtartással figyelik az új gyógyszerbiztonsági rendszert, amelyre se pénzük, se elegendő munkatársuk, se megfelelő műszaki felkészültségük nincs.
Automata gyógyszeradagolóval takarít meg a hatvani kórház
Megújult az intézeti gyógyszertár és egy automata gyógyszeradagoló rendszert, két Semmelweis scannert, valamint 68 érintésmentes kézfertőtlenítő adagolót is üzembe helyeztek a hatvani kórházban.
Kulcsfigurává léptek elő az intézeti gyógyszerészek
A kórházi gyógyszerészek szerepéről az EGVE októberi konferenciáján dr. Buchholcz Gyula, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának főgyógyszerésze beszélt.
A kórházi gyógyszerészek lobbierejétől a kusza érdekviszonyokig
Itt mindenkinek egy irányba kell húzni – vagy legalábbis kellene. Csakhogy egy egyetemi klinikai főgyógyszerész székéből szemlélve az eseményeket, úgy tűnik, ma nem ez történik a hazai egészségügyi ellátórendszerben. Dr. Botz Lajost, a kórházi gyógyszerészet egyik legismertebb és legelismertebb tekintélyét arra kértük, hogy értékelje az elmúlt négy év eseményeit.
Októberben lesz a Kórházi Gyógyszerészek XIX. Kongresszusa
Ünnepre készül a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Kórházi Gyógyszerészeti Szervezete, megalakulásuk 40 éves évfordulóját köszöntik a Kórházi Gyógyszerészek XIX. Kongresszusán októberben, Tapolcán.
Kórházi gyógyszerészet: a rendszer kritikája
A kórházi gyógyszerészek heroikus küzdelmet vívnak azért, hogy az intézmények gyógyszerellátása folyamatos, biztonságos és költséghatékony legyen. A legtöbb kórház saját gyógyszer közbeszerzése lejárt, újat a központosított közbeszerzés miatt nem írtak ki, illetve nem lehetett kiírni, ezért jelenleg a tavalyi ár többszöröséért vásárolják az intézmények a gyógyszereket. Dr. Buchholcz Gyulát, a Bajai Szent Rókus Kórház főgyógyszerészét kérdeztük arról, milyen az intézeti gyógyszertárak ellátása jelenleg.
