Van, ahol percenként 7 dobozt kell(ene) ellenőrizni
Február 9-től az Európai Unióban minden egyes vényköteles gyógyszert tartalmazó dobozt egyenként kell ellenőrizni, hogy ne kerülhessen hamis készítmény a legális ellátási láncba.
E-recept: nincs ok aggodalomra
Az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) fejlesztésével, várhatóan a jövő év első felére lehetőség lesz arra, hogy a beteg a felhőalapú rendszerben hatalmazzon meg valakit e-receptjei kiváltására.
Használt tűk és fecskendők: csak másfél év múlva indul a rendszer
Tovább gyűjtögetheti a használt fecskendőit, tűit minden beteg, aki nem akarja a háztartási hulladékba dobni. Az ígéret ellenére ugyanis csak másfél év múlva kell elindítani a rendszert, közölte a Délmagyar.
Spóroltak a közbeszerzésen, mégis eladósodnak a kórházak
Jó döntés volt az intézeti gyógyszertárak „visszaszervezése”, ugyanakkor gyógyszerbeszállítóknak fizetett késedelmi kamatok növelik a kórházak adósságállományát, hangzott el a többi közt a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) XXVI. kongresszusán.
Tetanusz: a héten megkezdik a vakcinák kiszállítását
Már a héten megkezdik a tetanusz elleni vakcinák kiszállítását; a több hónapra elegendő mennyiségből szombatig valamennyi Budapesten és megyeszékhelyen működő kórház, a jövő hét közepétől pedig az összes kórház, közforgalmú gyógyszertár készleteinek feltöltésére lesz lehetőség – közölte Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet-Országos Gyógyszerészeti Intézet (GYEMSZI-OGYI).
Gyógyszerhiány fenyeget: a kórházak már halmozzák a készleteket
Harmadával esett vissza áprilisban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár által gyógyszertámogatásra fordított összeg az egy évvel korábbihoz képest. Milliárdokat takarítottak meg a rákgyógyszereken is. Az OEP szerint az új rendszerben javul az ellátás színvonala, a kórházak szerint hiánycikké válnak a rákgyógyszerek.
Adós kórház nem kap gyógyszert?
Ha előre fizetnek vagy ha életmentő készítményre van szükségük – csak ebben a két esetben szállít ezentúl a legnagyobb hazai gyógyszer-nagykereskedő, a Hungaropharma azokba a kórházakba, amelyek nem rendezik adósságaikat – írja a Világgazdaságra hivatkozva a nol.hu.
Biológiai terápia: februártól már csak kórházban adják a szert
A Népszabadság szerint februártól már csak a kijelölt kórházakban kaphatják meg az eddig patikában is kiváltható orvosságaikat a biológiai terápiával kezelt betegek. De a kórházak is tanácstalanok.
