A magyar gyógyszerhatóság példaértékű munkát végzett a járvány idején
Felavatták az Országos Gyógyszerészeti és Élelmiszer-egészségügyi Intézet (OGYÉI) új budapesti székházát, a hatóság fennállásának 60. évfordulóján konferenciát is rendeztek.
Az OGYÉI költözhet a Szabolcs utcába
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetet helyezhetik el a volt Szabolcs utcai kórház kiürített épületeiben – értesült a Magyar Nemzet.
Költözik az EESZT, napokig nem lesz elérhető
A kórházfenntartó tájékoztatása alapján az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) augusztus 19. 22.00 óra és augusztus 23. éjfél között költözik.
Olaszország érvényteleníttetné az EMA-ról szóló döntést
Az Európai Bírósághoz fordult Olaszország a jelenleg még Londonban működő, de az Egyesült Királyság tervezett uniós kilépése (Brexit) miatt költözni kényszerülő Európai Gyógyszerügynökség (EMA) Amszterdamba telepítéséről szóló döntés érvénytelenítése érdekében.
Először ideiglenes helyre költözik az EMA
Először ideiglenes központban helyezik majd el Amszterdamban a jelenleg Londonban működő, de az Egyesült Királyság tervezett uniós kilépése miatt költözni kényszerülő Európai Gyógyszerügynökséget (EMA), az új székhely ugyanis csak később fog elkészülni, közölte Bruno Bruins holland egészségbiztosítási miniszter.
Pozsony lehet a befutó
Szakértők szerint valószínűleg Pozsonyba vagy Milánóba költözik az Európai Gyógyszerügynökség, amely évente több tízezer vendéget fogad szerte a világból, írja a Financial Times nyomán a Napi.hu.
Drága lesz a költözés
A becsültnél többe, akár 580 millió euróba (177 milliárd forintba) is kerülhet az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) elköltöztetése az Egyesült Királyságból, jelentette az EUObserver.
Tapad a patika
Két blogbejegyzésben érvel a Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége egy jogi javaslata mellett: indítványozzák egyes gyógyszertár-áthelyezést akadályozó szabályok eltörlését.
