Több pénz kell az innovatív terápiák gyorsabb befogadásához
Szükséges, de nem elégséges mértékű a gyógyszerkassza emelése ahhoz, hogy feljebb kerüljünk a visegrádi országok ranglétráján, mondja a VG-nek Holchacker Péter, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója.
Gyógyszerkassza 2020
A jövő évi költségvetés számait a Népszava tekintette át, az írásból az is kiderül, hogy a gyógyszerkassza jövő évi növekedésének csaknem kétharmadát a gyártók állják majd.
AIPM: a gyógyszerkassza megerősítésével már rövid távon javulhatnak a magyarok életkilátásai
Miközben a hazai várható élettartam 5 évvel alacsonyabb az Európai Uniós átlagnál, a magyarok a 76,2 évvel jelentősen elmaradnak a környező országok 78-82 éves átlagától is. A kedvezőtlen mutatók egyértelmű versenyhátrányt okoznak Magyarország számára. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete ezért három pontos javaslatcsomaggal támogatja a kormány korszerű egészségügyet és hatékony gyógyszerpolitikát célzó munkáját. Ennek értelmében a gyógyszerkassza 40 milliárd forintos megerősítésére, a gyógyszerbefogadások bürokratikus elemeinek lebontására, valamint a gyógyszeripart érintő különadók egészségügy érdekében történő felhasználására van szükség.
Nem költ többet gyógyszerre az állam
Úgy tűnik, hogy a Fidesz-kormánynak sikerült teljes mértékben befagyasztania a támogatott gyógyszerpiacot, írja a G7.
A Policy Agenda a Széll Kálmán-tervről
A második Orbán-kormány első átfogó terveinek egyike volt a Széll Kálmán-terv volt, amelyben rögzítették, hogy 2011-hez képest több mint 100 milliárd forintot kell megspórolni a gyógyszerkasszán. A Policy Agenda elemzéséből viszont kiderül, hogy a gyógyszertári forgalom töretlenül növekszik, és az állam sem fizet kevesebbet, írja a Népszava.
Ennyit költenek gyógyszerre az idősek
A támogatott gyógyszerek felét a 65 év felettiek váltották ki a gyógyszertárakban tavaly, ez több mint 78 millió orvosi vény – derül ki a Világgazdaság összeállításából.
Hozzáférés az új gyógyszeres terápiákhoz
Mérlegelni kell: mennyi életnyereséget, milyen életminőséget és milyen áron adhatunk a betegeinknek, amikor egy új terápiához való hozzájutását kezdeményezzük, írja a Kisalföld.
Ideje lenne csökkenteni a gyógyszeripari terheket!
Gyógyítani akkor is kell, ha kampányidőszak van, így olyan, hogy nem történik semmi, nem létezik, mondja Holchacker Péter, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének (AIPM) új igazgatója.
Kiürülő gyógyszerkassza
Az egészségbiztosítási alapban az idei költségvetésre tervezett gyógyszerkiadási támogatások – nominál értékben – a tíz-tizenkét évvel ezelőtti összeget tükrözik, mondta el Dózsa Csaba egészség-közgazdász a GazdaságTV-ben.
A gyógyszerkassza jövőre is bővül!
A lakosság rossz egészségi állapota és fokozatos elöregedése miatt a gyógyszerekre való igény évről évre nő Magyarországon. Éppen ezért nagyon jó hír a magyar betegeknek hogy a lakossági igényeket figyelembe véve a gyógyszerkassza jövőre is bővül.
Rétvári: csökkentek a terhek
A kormány elmúlt években tett intézkedéseinek köszönhetően mind a gyógyszerkasszában, mind a betegek gyógyszerkiadásaiban pozitív volt a változás – közölte Rétvári Bence.
Gyógyszeripar: napirenden a sávos befizetés
Kormányhatározat jelenik meg a gyógynövényipar fejlesztéséről, a klinikai vizsgálatokról, s elkészült az orvosi berendezés- és eszközgyártásra vonatkozó stratégia is.
Több mint húszmilliárd forintos hiány várható a gyógyszerkasszában?
Az egészségbiztosító már az év elején javasolta 18 új rákgyógyszer támogatását, mégsem finanszírozhatja azokat, mert a kormány halogatja az ehhez szükséges jogszabálymódosítást – írja a Népszabadság.
