Ennyit költünk gyógyszerekre
Az egy lakosra jutó éves gyógyszerforgalom összértéke 48 700 forint volt 2017-ben, ami Budapesten tízezer forinttal haladja meg az országos átlagot, írja a Világgazdaság.
AIPM: 30 milliárd hiányzik a gyógyszerár-támogatásból
Évekkel ezelőtt állandósult az az átmenetinek szánt helyzet, hogy a gyógyszerkassza több mint ötödét minden évben a gyógyszercégek állják, és ez a helyzet a gyógyszeripar számára rendkívül megterhelő – mondta Holchacker Péter, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója a Világgazdaságnak.
A támogatás csökkent, nem a gyógyszer drágult
A lakosság és a gyártók állták a sarat: csökkent az állami támogatás, nőttek a betegek terhei, közli a Népszava.
Receptre 300 forint, anélkül 145 ezer...

A HírTV szerint a megelőzésre is alkalmas HIV-gyógyszer támogatással csak 300 forint, ám egyetlen orvos írhatja fel az országban, ő viszont ellenzi, hogy prevencióra is használják a szert.
Jelentősen a lakosságra hárul a gyógyszerárak kigazdálkodása
Míg 13 évvel ezelőtt több, mint 60 %-os volt a kormányzati költések részesedése, ma az összes gyógyszerkiadás kevesebb, mint 42 %-át állja a költségvetés – derült ki egy sajtóbeszélgetésből.
12 százalékkal kerültek többe a gyógyszerek
A gyártóktól kicsikart engedmények ellenére nőnek a térítési díjak, mert csökkenő a támogatás. 2010-ben a gyógyszerek árához 357 milliárd forint támogatást fizetett a OEP, idén ez az összeg 238 milliárdra csökkent.
Néhány szó a számláról
Hiába adják olcsóbban termékeiket a gyógyszergyártók, ha a támogatások visszafogása miatt a betegeknek végül még mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk - írja a VG.hu publicistája.
Németország: új szabály az ártámogatás megtartásához
A németországi orvosok azt szorgalmazzák, hogy az új koalíciós kormány ne hanyagolja el annak a rendszernek az elemzését, amelyet 2010-ben vezettek be, és amelynek célja annak vizsgálata, hogy a piacra belépő – és sokszor a korábbiaknál drágább – gyógyszerek nyújtanak e járulékos előnyöket a korábbiakhoz képest.
Több száz gyógyszer ára csökkenhet
Az előzetes felmérések szerint csaknem nyolcszáz gyógyszer ára csökken a gyártói vaklicit nemrég lebonyolított újabb fordulója révén. A szabályozás miatt a betegeknek is kevesebbet kell majd fizetniük a patikában október 1-je után – írja a Magyar Hírlap.
Újabb 77 milliárdos megtakarításra készülnek a gyógyszerkasszában
A Széll Kálmán Terv elfogadott irányelveinek értelmében a jövő évi gyógyszerár-támogatásban további 77 milliárd forintos megtakarításra lesz szükség – mondta Bidló Judit, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) ártámogatási főosztályának vezetője szerdán, az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának ellenőrző albizottsági ülésén.
Javasolják az életkor szerinti gyógyszerár-támogatás bevezetését
A generikus gyógyszergyártók szerint maradványáron beszerzett készletek dömpingáraival nyomják le a gyógyszerárakat. Egyesületük többek között megfontolásra javasolja az életkor szerint differenciált gyógyszerár-támogatás bevezetését. A kormány állítólag mai ülésén tart seregszemlét a gyógyszerkassza további megkurtítására tett javaslatok fölött.
Ösztönzik a patikákat az olcsóbb szer kiadására
Ha a gyógyszertárban a beteg számára magasabb térítési díjú, az ösztönző rendszer által nem kedvezményezett gyógyszert adnak ki, február elsejétől dokumentáltan fel kell hívniuk a betegek figyelmét arra, hogy kedvezőbb térítési díjú készítmény is vásárolható – emlékeztet az egészségügyért felelős államtitkárság.
Gyógyszerárak: szigorodó támogatási szabályok

Az idei gyógyszerkeret túllépésének megakadályozására szigorú intézkedéseket tervez a kormány. Az elkészült előterjesztés ugyan segít előteremteni azt a 27-28 milliárdot, amely hiányában épp ennyivel lépné túl idei támogatási keretét az egészségpénztár, más kérdés viszont, hogy a 343,5 milliárdos eredeti terv tartása mibe kerül a betegeknek és a gyártóknak. A javaslat rengeteg szakmai kritikát kapott a cégektől, meglehet, ennek tudható be, hogy elmaradt a szerdára tervezett minisztériumi egyeztetés.
Négy milliárddal nőhetnek a betegek gyógyszerkiadásai

Áprilistól 114 gyógyszer, döntően vérnyomáscsökkentők, cukorgyógyszerek, koleszterinszint-csökkentők és csontritkulás ellen ható szerek tb-támogatását csökkenti az Országos Egészségbiztosítási Pénztár. Szakértői számítások szerint ez az intézkedés évente megközelítőleg 5 milliárd forintnyi megtakarítást hoz az államnak, ám ennek a jelentős részét, közel 4 milliárd forintot a betegekkel fizetteti meg a kormány.
