Új elem a költségvetésben: a nagyértékű gyógyszerek finanszírozása
Új bevételi előirányzat jelent meg az Egészségbiztosítási Alapban 2021-ben: a nagyértékű gyógyszerek finanszírozást biztosító gyártói és forgalmazói befizetések – hangzott el a Magyar-egészséggazdaságtani Társaság (META) minapi konferenciáján.
MGYK: több megoldandó feladat vár a kormányra
A gyógyszertári ügyelet és a finanszírozás részletes szabályozását minél hamarabb ki kellene dolgoznia az új kormánynak – hangsúlyozta a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke. Hankó Zoltán az Aréna című műsorban a kisebb települések ellátásáról, az elektronikus egészségügyi térről, és arról is beszélt, hogy a diagnosztizált betegek nagy része nem működik együtt az őt kezelőkkel.
Hat új gyógyszert fogadtak be
Hat új terápia kap közfinanszírozást június elsejétől, a döntésről szóló rendelet szerdán jelent meg a Magyar Közlönyben, adja hírül a Népszava.
"Útban" egy új egészségügy felé 2.
Újra kell gondolni a finanszírozást, meg kell teremteni a kasszák közötti átjárhatóságot, valamint a diagnosztika finanszírozásának újraértelmezése is prioritás lehetne – hangzott el a többi közt a Medical Tribune által szervezett, Útban című konferencia délutánján.
Változások a TB támogatások terén
Megjelentek a Magyar Közlönyben a társadalombiztosítási támogatásba vont gyógyszereket érintő változások, számolt be róla a weborvos.hu.
Mennyivel jut több az egészségügyre, a gyógyszerekre?
Gyógyszertámogatásra jövőre 247 milliárd forintot szánnak a javaslat szerint, ez 16 milliárddal több az ideinél. A gyógyszertárak támogatására jövőre is 3,6 milliárd forint juthat.
Százötven oldalnyi módosítás
Egy ma életbe lépett százötven oldalas finanszírozási rendelettel örvendeztette meg az egészségügyet egy tegnapi közlönyben a humán tárca vezetője.
Jön az új onkológiai rendelet: ha hatástalan a terápia, a gyártó fizeti (FRISSÍTVE: megjelent...)
A héten várhatóan megjelenik a nagy értékű rákgyógyszerek felhasználását szabályozó rendelet, amelynek első változata decemberben hatalmas vihart kavart. Úgy tudjuk, az új jogszabály végső formája jelentősen felpuhult, nagyobb részt visszavonták az eredeti elképzeléseket. Éppen azokat, amelyeket korábban az onkológiai szakma vezetői maguk is támogattak.
Rendeletdömping zúdul a gyógyszerpiacra
Az egészségügyi háttérintézmények idén egy újabbal szaporodnak, a vaklicit célkeresztjébe 2012-ben a biológiai készítmények kerülnek, s úgy tűnik, a politika rendcsinálási szándéka elérte a patikákat, miközben országos kórházi gyógyszerlista összeállításába is kezdenek.
Mi lesz veled, magyar beteg? - interjú Szolyák Tamással

Helyes, vagy elhibázott kommunikációs stratégiát folytatott a gyógyszeripar a Széll Kálmán Terv bejelentését követően? Vajon egy harcosabb fellépéssel eredményesebben érvényesíthették volna az ipar érdekeit a szakmai szövetségek képviselői? Szolyák Tamást, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének elnökét többek között arra kértük, értékelje az elmúlt időszak történéseit. Meglepő módon úgy véli: elsősorban nem az iparért kell aggódnunk, itt az igazi kérdés az: mi lesz veled, magyar beteg?...
A gyógyszerészek feladata a gyógyszeres terápia menedzselése!?

Az egészségügyhöz értő szakemberek egyetértenek abban, hogy a népesség egészségi állapotának alakulása meghatározó tényező az ország gazdasági kibontakozásában.
Modellváltás

Vajon milyen társadalmi hasznot hoz gyártók és az orvosok közti üzleti kapcsolat - teszi fel a kértdést dr. Lantos Zoltán, a GfK HealthCare igazgatója.
Takarékos patikus többletpénzhez juthat

Bár a jövő évre tervezett, az ideinél is alacsonyabb gyógyszerkassza túllépése szinte borítékolható, a kormányzat számos – gyártókat, orvosokat és patikusokat – érintő ötletet eszel ki annak érdekében, hogy a várható többlet emberi mértékkel is mérhető legyen. Lázas számolgatás zajlik arról, miként ösztönözzék a doktorokat és a gyógyszerészeket a minél olcsóbb terápiára.
