Szigorodott az egyedi méltányosság elbírálási rendszere
Transzparensebb, objektívebb döntéshozatal jellemzi majd a jövőben az egyedi méltányossági kérelmek elbírálását, de több lehet az elutasítás – derült ki a Magyar Kórházszövetség szerdai szakmai napján, ahol a tételes gyógyszerekkel kapcsolatos aktualitásokról is szó esett.
Egyedi méltányosság alapján kapható meg az SMA-gyógyszer
Az SMA-ban szenvedő magyar betegek számára kulcsfontosságú megállapodást kötött a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK), közli Facebook-oldalán Kásler Miklós.
Egyedi méltányosság: telefonon segít a NEAK
A NEAK munkatársai a méltányossági kérelmekkel kapcsolatosan kedd és csütörtök 9-15 óra között tudnak tájékoztatást adni, írja a NEAK portáljára hivatkozva a Weborvos.
Izomsorvadás elleni készítmények támogatása
Az állam eddig 38 gerincvelői izomsorvadásban (SMA) szenvedő beteg gyógyszeres kezelését támogatta, erre 2018-ban 1,2 milliárd forintot fordított, közölte az Index cikke nyomán a NEAK.
Hozzájutnak a terápiákhoz a ritka betegségekben szenvedők
Az egészségbiztosító elbírálási rendszere országosan százharmincöt beteg részére teszi elérhetővé a legkorszerűbb készítmények alkalmazását ritka betegségek esetében, írja a Magyar Hírlap.
Ismét a biológiai szerek hiányáról
A Népszava szerint Hadházy Ákos, az LMP társelnöke arról beszélt, hogy az állami bürokrácia hibái miatt a kórházak nem tudják biztosítani a tételes finanszírozási körbe tartozó gyógyszereket.
Alternatív finanszírozási módszer kellene
A jelenlegi egyedi méltányossági támogatási rendszer és az elhúzódó befogadási eljárások jelentős kihívást jelentenek az ágazat valamennyi szereplőjének, derült ki az IME egészségügyi szaklap és a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság nyári konferenciáján Pécsett.
Halottak napján is az életért küzdenek
Több mint 30 ezer ember tavaly még virágot vihetett halottak napján a temetőbe szerettei sírjához, ma már nekik viszünk virágot – emlékezik meg a daganatos betegek által alapított Gyógyulj Velünk Egyesület az elmúlt egy évben rákban elhunyt sorstársakról.
Az OEP visszautasítja a vádakat
Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) határozottan visszautasítja az Index „Magyarország leggonoszabb intézménye, ahol rákosokon spórolnak” című cikkében megjelenteket; az írás számos olyan felelőtlen és pánikkeltésre alkalmas kijelentést tartalmaz, ami egyrészt nem fedi a valóságot, másrészt csorbítja az intézményről a társadalomban kialakult értékítéletet – írják a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben.
