2023-ban a vadgesztenye az év gyógynövénye
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság (MGyT) Gyógynövény Szakosztálya 2023-ban a vadgesztenyét választotta az év gyógynövényének.
A fekete nadálytő az év gyógynövénye 2021-ben
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógynövény Szakosztályának a kezdeményezésére minden évben megválasztják az év gyógynövényét. Nincs ez másként 2021-ben sem. Az idei év gyógynövénye a fekete nadálytő.
Az év gyógynövénye: bíbor kasvirág
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógynövény Szakosztálya 2020-ban a bíbor kasvirágot választotta az év gyógynövényének, erről ír Csupor Dezső a Gyógynövénylapon.
A máriatövis az Év Gyógynövénye
A szilimarin a májkárosodást megelőző és a máj regenerációját elősegítő hatással rendelkezik – a máriatövis (Silybum marianum) lett 2013-ban az Év Gyógynövénye.
