Becsült olvasási idő: 1 perc
A máriatövis az Év Gyógynövénye

A szilimarin a májkárosodást megelőző és a máj regenerációját elősegítő hatással rendelkezik – a máriatövis (Silybum marianum) lett 2013-ban az Év Gyógynövénye. 

A máriatövis nemesítésével, összetételének feltárásával, hatásosságának bizonyításával kapcsolatban számos hazai kutató ért el elévülhetetlen érdemű eredményeket – a növény Év Gyógynövényévé választása az ő munkájuk elismerése is.

Az hazai egyetemeken folyó gyógyszerészképzésben hangsúlyos szerepet kapnak a gyógynövényekkel kapcsolatos tantárgyak, a növénytantól a növénykémián át a növények terápiás alkalmazásáig, így joggal állíthatjuk, hogy a növények gyógyászati felhasználásának legjobb ismerői a gyógyszerészek. 


A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógynövény Szakosztályának törekvése, hogy  tevékenységével hozzájáruljon a gyógynövények szakszerű alkalmazásának terjedéséhez. Ennek jegyében 2013-ban új kezdeményezést indított útjára: az Év Gyógynövényének megválasztásával évről évre újabb gyógynövényre irányul a figyelem, és a kiválasztott növénnyel kapcsolatos ismeretek, hatásával, alkalmazásával összefüggő fontosabb információk az érdeklődők széles köréhez juthatnak el. Első alkalommal 2013-ban az Év Gyógynövényének az MGYT Gyógynövény Szakosztályának vezetősége a máriatövist választotta.

Az Év Gyógynövényéről megtudhat mindent a Gyógynövény Szakosztály által létrehozott honlapról. (kattintson ide!)

 


 Gyógynövény Konferencia 2013.


A Gyógynövény Szakosztály  2013. szeptember 27-28-án, Kecskeméten rendezi meg idei szakmai rendezvényét, amely gyógyszerészek, orvosok számára kreditpontos továbbképzésként is regisztrálva lesz. Részletes tájékoztatás ide kattintva tölthető le. További információ: Dr. Rédei Dóra szakosztályi titkárnál (06-62) 546-451; [email protected]

Kvízek
Kiemelt rovataink