Krónikus népbetegségekkel veszi fel a harcot az „Év Gyógyszere”

Krónikus népbetegségekkel veszi fel a harcot az „Év Gyógyszere”

A Magyar Kísérletes Klinikai és Farmakológiai Társaság közel 30 éve tünteti ki minden évben a legkorszerűbb készítményeket, melyek modern terápiás lehetőségekhez segítik hozzá a betegeket hazánkban. A rangos szakmai elismerést idén az AstraZeneca gyógyszere nyerte el, mely a cukorbetegségben érintettek, valamint a szívelégtelenségben és az idült vesebetegségben szenvedők, összesen közel 2 millió magyar túlélési esélyeit és életminőségét javíthatja.

Kivonják az egyik nagy gyártó készítményét

Kivonják az egyik nagy gyártó készítményét

A Portfolio szerint az amerikai egészségügyi hatóság visszavonta az AstraZeneca egyik készítményének, az Evusheldnek a sürgősségi felhasználási engedélyét, mivel kiderült, a szerrel végzett kezelések nem hatásosak az Omicron jelenleg domináns XBB.1.5 alvariánsával szemben.