Becsült olvasási idő: 1 perc
Zika-vírus betegről ápolóra

Amerikában történt az eset: egy Zika-vírussal fertőzött idős beteg megfertőzte ápolóját. Az ügynek nagy a visszhangja.

Megfertőzte ápolóját a betegség vírusával egy június végén elhunyt, Zika-lázas idős amerikai beteg, orvosi rejtély, miként terjedhetett át a szúnyog által terjesztett vírus egyik emberről a másikra – közölték hétfőn amerikai járványügyi illetékesek.

A két ember között nem volt szexuális kapcsolat, és abban a térségben, ahol élnek, nincs olyan szúnyogfaj, amely a vírust terjeszti, és az ápoló nem fordult meg olyan térségben, ahol zikajárvány ütötte fel a fejét, közölték utahi illetékesek.

"Ismereteink a vírusról folyamatosan fejlődnek, vizsgálatunk várhatóan segít megérteni azt, hogyan fertőződhetett meg ez az ember" – közölte Angel Dunn, Utah szövetségi állam egészségügyi tárcájának epidemiológusa. Abból kiindulva, amit eddig az ügyről tudunk, nincs bizonyíték arra, hogy fennállna a Zika-fertőzés átadásának kockázata Utah állam lakosai között – tette hozzá az illetékes.

Az idős férfi június végén halt meg, az után, hogy külföldön Zika-fertőzést kapott, hazatérve a vírus szokatlanul magas szintjét mutatták ki vérében. Halálának pontos oka nem világos, mivel idős volt, és más alapbetegségei is voltak. Egyelőre nem világos, hogy a Zika-láz miként járult hozzá a halálához – közölte az amerikai járványügyi központ.

Kvízek
Kiemelt rovataink