Részlet a Jövőkép című dokumentumból:
„A lakossági és a fekvőbeteg gyógyszerellátás célja és értelme a gyógyszerre szoruló betegek ellátása megfelelő minőségű gyógyszerekkel, a terápiás döntések támogatása, a gyógyszerek helyes alkalmazásához szükséges szakértő tájékoztatás nyújtása, a betegek terápiájának segítése és részvétel a lakosság egészséges életmódra nevelésében. Mindezeket az egészségügy többi szereplőjével együttműködve kell tudni biztosítani. A fentiek elérését szolgálták a 2010-től 2017-ig terjedő időszakban végrehajtott változtatások, amelyekre alapozva lehet a részletekbe menő és továbblépést elősegítő célokat megfogalmazni a gyógyszerellátás rendszerével, a gyógyszertár-létesítéssel és -működtetéssel, a gyógyszerészi gyakorlattal és a szakemberképzéssel kapcsolatban.”
