A GSK a világ 25 legnagyobb gyógyszergyártói közül elsőként választott női vezetőt a vállalat élére – számol be a Bloomberg nyomán a Portfólió. A 47 éves, négygyermekes Emma Walmsley 2010 óta dolgozik a cégnél, ahová a L'Oreal kozmetikai óriástól jött át. Először az európai fogyasztói healthcare részleget vezette, majd 2011-től már a globális fogyasztói üzletág élére nevezték ki. Vezetősége alatt a haszonkulcsok megduplázódtak, amivel a Glaxo közelebb került középtávú célkitűzéséhez, hogy 2020-ban 20 százalékos profit margint érjen el a fogyasztói üzletágban. A GSK jelenlegi vezetője, Andrew Witty, márciusban nyugdíjba vonul, őt követi Walmsley.
A lap megjegyzi, a nagy gyógyszergyártók eddig nem voltak úttörői a nők promotálásának. A technológiai és a fogyasztási cikkeket gyártó cégek előttük járnak ebben, noha a pénzügyi, illetve az energiaszektornál nem bizonyulnak rosszabbnak. A PwC 2500 globális tőzsdei vállalat részvételével készített felmérése szerint 2015-ben az új vezérigazgatói pozíciók csupán 3 százalékát kapták meg nők, ami 2011 óta a legalacsonyabb arány.
