A 24.hu szerint a múlt héten azonban megszakították a kísérletet, mert az azt felügyelő bizottság megállapította, hogy túl sok gyermek születik tüdőrendellenességgel. A 93 szildenafillal kezelt nő közül 17-nek született tüdőproblémával gyermekük, akik közül azóta tizenegy meghalt. A kontrollcsoportban kilencven nőnek placebót adtak, közülük hárman hoztak világra hasonló tüdőproblémával újszülöttet, de egyik sem halt meg.
Még tíz-tizenöt nő van, akiknél nem tudni, hogy érintett-e a születendő gyermekük. A szildenafil ugyanis a tüdőerek megbetegedésének kockázatát növeli, ami miatt az újszülött túl kevés oxigént kap, mindez viszont csak születés után derül ki.
