Becsült olvasási idő: 0 perc
Újabb európai koronavírus-vakcina a láthatáron?

A dán kormány hétfőn bejelentette, hogy mégsem írnak ki tendert egy helyi koronavírus-vakcina fejlesztésére, mivel a dán Bavarian Nordic nevű vállalat jól halad a fejlesztésekkel, közli a Portfolio.

A dán kormány áprilisban jelentette be, hogy helyben kívánnak koronavírus elleni mRNS-vakcinákat gyártani, és heteken belül kiírhatják a tendert, de ez végül nem valósult meg.

A kormány a Bavarian Nordic fejlesztését támogatja mintegy 800 millió dán koronával (127,63 millió dollár). A vakcina második fázisos tesztelése hamarosan megkezdődik, és leghamarabb 2022-ben kerülhet forgalomba, írja a lap.

Kvízek
Kiemelt rovataink