A dán kormány áprilisban jelentette be, hogy helyben kívánnak koronavírus elleni mRNS-vakcinákat gyártani, és heteken belül kiírhatják a tendert, de ez végül nem valósult meg.
A kormány a Bavarian Nordic fejlesztését támogatja mintegy 800 millió dán koronával (127,63 millió dollár). A vakcina második fázisos tesztelése hamarosan megkezdődik, és leghamarabb 2022-ben kerülhet forgalomba, írja a lap.
