A lap szerint így most már összesen 2,6 millió vakcinát vontak ki átmenetileg a forgalomból, miközben a járvány kezdete óta most van a legerősebb hullám az ázsiai szigetországban. Volt olyan nap ebben a hónapban, amikor az új fertőzöttek száma meghaladta a 25 ezret is.
A szennyeződésről ezúttal Gunma és Okinawa prefektúrából érkeztek jelentések. 1,63 millió dózist már a múlt héten félretettek elővigyázatosságból. Gunma prefektúrában egy apró fekete anyagot találtak egy fiolában, míg Okinawában fecskendőkben azonosítottak szintén fekete illetve rózsaszín anyagot.
A kormány közölte, elővigyázatosságból hívták vissza a több mint két és fél millió oltóanyagot, írja a 24.hu.
