A Teva közleménye szerint 2017-ig éves szinten 2 milliárd dolláros megtakarítást akarnak, ebből 1 milliárdot már 2014 végére – emlékeztet a lap. A jövő évben a globális létszámot 10 százalékkal csökkentené a cég, ami mintegy 5000 embert érint.
Az Index a mintegy 3000 embernek Magyarországon munkát adó cég HR-vezetőjétől, Major Máriától azt hallotta, hogy egyelőre pontosan nem tudják, hogy ez a magyar részt hogy érinti, de megnyugtatónak tartják, hogy a cég a kevésbé versenyképes egységeitől bocsájt majd el emberket, a magyar részleg szerinte nem ilyen.
Egyik olvasójuk ugyanakkor azt írta, a Teva egyik üzemében dolgozik, és ott már bejelentették, hogy bezárnak – olvasható az index.hu-n.
