Mint a lap emlékeztet: a jelen jogi helyzet szerint január elsején a nagy kereskedőláncok egy része, de a benzinkutak és a gyógyszertárak zöme meghatározatlan időre le kell hogy húzza a rolót – már ha jogkövetőek akarnak lenni.
A hatályos jogszabályok szerint ugyanis onnantól nem lehet használni azokat a PC-s kasszákat, amelyek nem kapcsolódnak az adóhatóság rendszeréhez. Azokat a cégeket, amelyek megszegik az előírást, egymilliós bírsággal vagy hatvannapos üzletbezárással is sújthatják. A határidő teljesítése azonban lehetetlennek tűnik: a forgalmazók nem tudják vállalni az év végi kiszállítást, írja a Népszabadság.
