Minden nyáron hallani rémisztő történeteket arról, hogy miféle kórokozók támadták meg a fürdőző embereket. Tavaly például egy floridai férfi meghalt, miután találkozott a Vibrio vulnificus húsevő baktériummal a Mexikói-öbölben, és ismerjük az agyevő amőbáról szóló nagyon is valóságos horrorsztorikat. De nem csaak egzotikus és halálos támadókkal kel számolni. Sokkal közönségesebb veszélyek is leledzenek a vizekben – írja a Házipatika.
Ha a víz szennyezett, elég egy kis mennyiséget lenyelni, s a baktériumok gyorsan elszaporodnak a bélrendszerben, ami hasmenést okozhat. A kórokozó – többek között a Cryptosporidium, a Giardia, a Shigella, a norovírus, és az E. coli – könnyen tovább is adható, ha valaki betegen megy be a vízbe, vagy ha a megelőző két hétben volt beteg.
