Ennek legfőbb oka a mozgáshiányos életmód – állítja a Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság elnöke, dr. Bedros J. Róbert. A szakember szerint az az igazi probléma, hogy már gyerekkorban megjelennek azok a betegségek, amelyek korábban csak a felnőttkori elhízottak körében voltak jellemzőek: például a magas vérnyomás, a 2-es típusú cukorbetegség vagy a magas koleszterinszint.
Ezekhez ráadásul különböző pszichés problémák is társulnak: alacsony önbecsülés, negatív testkép vagy a depresszió. Már gyermekkorban megjelennek a mozgásszervi betegségek is, hiszen a fejlődő vázizomzat nem bírja el a ránehezedő testsúlyt.
Halgassa meg az Inforádióban elhangzott interjút, kattintson ide!
