A világszínvonalú központban lehetővé válik, hogy a kutatók bekapcsolódjanak a gyógyszerkutatás humán vizsgálatokat megelőző fázisaiba.
Balla György akadémikus, a klinikai központ orvos-szakmai igazgatója az átadás alkalmából arról emlékezett meg, hogy a hazai egyetemek közül a debreceni kapcsolódott be elsőként az egészségiparba, támogatja a gyógyszerfejlesztéseket, ebbe a sorba illeszkedik a most átadott transzlációs kutatóközpont is.
Az új kutatólaboratóriumban az újonnan kifejlesztésre kerülő potenciális gyógyszermolekulák, továbbá diagnosztikus és terápiakövetésre alkalmas kontrasztanyagok vizsgálata történhet meg kisállat-modelleken.
