A XII. Országos Patikanap komáromi megnyitóján az egészségügyi államtikár – az MTI tudósítása szerint – egyebek mellett azt mondta: „korábban erős liberalizációs nyomás alatt volt a gyógyszerész szakma, de a megváltozott törvényi háttérrel a tulajdonosi szemlélet, a magyar gyógyszerészek tulajdonosi szerepvállalása került előtérbe”. Utalt arra is, hogy emiatt az EU kötelezettségszegési eljárást indított a patikák tulajdonszerzési gyakorlatát szabályozó rendelkezések miatt (lásd korábbi cikkünket!). "Egy oldalon állunk, szövetségben vagyunk, hogy kitartsunk a gyógyszerészek és a korábbi döntések mellett, hogy ne strómanként kelljen, félrabszolgaságban dolgozni a saját tulajdonukban" – fogalmazott.
A kamara válogatását a patikanapi tudósításokból itt találják.

