hero

Forrás:

444.hu
Becsült olvasási idő: 1 perc
Válság szélén a patikák

Nagyjából hetente, havonta négyszer készítenek a gyógyszertárak elszámolást az eladott tb-támogatott gyógyszerekről, írja a 444.

Mint közlik: a betegek által fizetett térítési díj és a tényleges ár közötti különbséget, amit addig ők hiteleznek meg az államnak, úgynevezett gyógyszertámogatásként kapják meg a NEAK-tól. Idén azonban november vége óta nem érkeznek kifizetések, azóta már két dekádnyi pénzzel, egyes patikáknak ennél is többel tartozik az állam.

A NEAK nemcsak nem utal, de előzetesen nem is jelezte, hogy csúszás lesz, és még most sem tájékoztatta a gyógyszertárakat, hogy várhatóan mikor áll helyre a rend.

A kisebb patikák bevételének akár felét is adhatja a gyógyszertámogatás, ami nélkül most az ellehetetlenülés szélére sodródhatnak. „Ez szemtelenség, nem is, ez felháborító pofátlanság, nem fizetik ki a hetek óta lejárt tételeket, ráadásul itt hagynak minket a teljes bizonytalanságban, még csak egy levelet se írnak, hogy mi a fészkes fene van” – hadarja szinte egy szuszra egy dél-magyarországi közepes méretű város patikusa a gyógyszertámogatások elmaradásáról. Ők utoljára „november második felében” kaptak pénzt a NEAK-tól, „azt mondják, hogy támogatást, de hát nem támogatás ez, azt adják ide, amit mi meghitelezünk”.

Az ország nagyjából 2200 gyógyszertárában szembesültek az elmúlt hetekben azzal a helyzettel, hogy kiesett az egyik jelentős és elvileg biztosnak számító bevételük: az állami gyógyszertámogatás.

A teljes információ

(Borítókép: hosny salah képe a Pixabay -en)

Kvízek
Kiemelt rovataink