Április elején a legtöbb gyógyszertárban már nem nagyon lehetett kapni a készítményt, és olvasóink nagyjából azt a választ kapták mindenhol, hogy hiány van, egy-két héten belül elérhető lesz.
A hiány mégis fennállt még május elején is, ezért a Telex megkereste a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központot (NNGYK), hogy mi áll a probléma mögött. Kérdésükre azt a választ kapták: „a készítmény kiszállítása a gyógyszertárakba megkezdődött, és várhatóan néhány napon belül mindenhol elérhető lesz”.
