Fontos változásokat hoz az egészségügyi szolgáltatások gyakorlásának feltételeiben és a gyógyszerek támogatási rendszerében a Magyar Közlöny 2025. április 22-i számában megjelent új kormányrendelet. A módosítások célja az adminisztratív terhek csökkentése és a hazai egészségipar versenyképességének növelése.
Mint a lap írja: a változtatás eredményeként az egészségügyi szolgáltatók bejelentési eljárása gördülékenyebbé válik, ami csökkenti a szolgáltatók adminisztratív terheit, és elősegíti a hatékonyabb működést. Az új szabályozás szerint a bejelentések teljesítése mostantól elektronikus úton, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ elektronikus humánerőforrás-nyilvántartó informatikai rendszerén keresztül történik.
A rendelet másik fontos eleme a gyógyszerek társadalombiztosítási támogatásba történő befogadásának egyszerűsítése és gyorsítása. A módosításoknak köszönhetően bizonyos gyógyszerek – elsősorban a stratégiai gyógyszerlistán szereplő készítmények – esetében egyszerűsített eljárásrendet lehet alkalmazni.

