Május 6-a óta rendelet is kimondja, hogy nem kötelező a gyógyszerész jelenléte a fiókgyógyszertárakban, amiCsupor Dezső szerint nagyon nincs rendben, hiszen az új gyógyszerek kiadására csak egy gyógyszerész képes. Minden más megoldás nélkülözi a szakmát. Ezzel együtt a gyógyszerész arra is felhívta a figyelmet, hogy sokan, sokszor pultosnak nézik a kollégákat, miközben valójában ők azok, akik pár jól irányzott kérdéssel, komplex tanácsot tudnak adni a gyógyszerek szedését illetően.
A másik, munkaerőt kiváltó terv a gyógyszer-automaták bevezetése, amelynek indoka munkaerőhiányon túl a gyógyszervásárlás lehetőségének 24 órás megteremtése.Csupor Dezső elmondta, nincsenek illúziói ezzel kapcsolatban: sajnos a gyógyszerészek társadalmi megítélése nem túl magas, ezért sokan a gyógyszerautomatát fogják választani.
Az Economx videocastjában szó volt még:
- a gyógyszerészek fizetéséről;
- a képzési nehézségekről;
- öndiagnosztizáló társadalomról;
- valamint a gyógyszerfogyasztási szokásokról.
Borítókép: archív

