Forrás:

Magyar Gyógyszerészi Kamara
Becsült olvasási idő: 1 perc
A kamara vendége volt Bidló Judit

A Magyar Gyógyszerészi Kamara rendkívüli elnökségi ülésén április 3-án részt vett dr. Bidló Judit, a Belügyminisztérium egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkára, közli az MGYK.

Elkísérte dr. Horváth Beatrix főosztályvezető és Pécsekné dr. Csapó Anna stratégiai referens. Az ülésre a kamara elnöke meghívta a két társszervezet képviselőjeként prof. dr. Szökő Éva MGYT, és dr. Greskovits Dávid MAGYOSZ elnököt is.

Dr. Bidló Judit vitaindítójában részletesen beszélt az NNK és az OGYÉI összevonásának indokáról és folyamatáról, valamint azokról az általa „szigetszerű”-nek nevezett döntésekről, amelyek a fiókgyógyszertárakat  és a kórházi gyógyszerellátást érintik. A fiókgyógyszertárak megmaradása politikai cél, a kórházi gyógyszerellátás átszervezésének elsődleges indoka pedig a kórházi gyógyszerköltségek ugrásszerű növekedésének fékezése. A kötetlen konzultáció során a Naszlady Attila Egészségfejlesztési Program gyógyszerészeti részével kapcsolatos aggályok is hangsúlyosan szerepeltek.

A közel háromórás megbeszélésen konszenzus volt arról, hogy a gyógyszerészek szakmai kompetenciáinak erősítése közös cél. Másfelől a „szigetszerű” döntésekkel szemben indokolt a gyógyszerellátás átfogó áttekintése, különös tekintettel arra, hogy a gyógyszerellátás rendszerszintű elemzésére utoljára a Semmelweis-terv keretei között került sor, írja a köztestület honlapja.

Fotó: MGYK
Kvízek
Kiemelt rovataink