Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára elmondta: ez egy újdonság, amit a betegeknek, de még az orvosoknak is meg kell szokniuk, az elektronikus rendszer ugyanis kiválthatja a papíralapú kommunikációt, a betegek pedig megfelelő okmányok birtokában a gyógyszertárban kiválthatják a gyógyszerüket. A felhőalapú alkalmazást jelenleg több mint tíz kórház, húsz háziorvos és patika használja teszt jelleggel.
Ónodi-Szűcs Zoltán hozzátette: a rendszer arra is lehetőséget ad, hogy a jövőben ne kelljen kinyomtatni a beteg beutalóját, az ugyanis a háttérben tud eljutni a szakrendelőbe vagy a kórházba. A bankkártyás vásárlások mellett megmaradt a készpénzforgalom, várhatóan az e-egészségügyi rendszer mellett is megmarad a papíralapú kommunikáció.
