A cég teljesíteni akarja a 20/2012-es Emmi-rendelet közel egy évvel ezelőtt hatályba lépett előírását, amely szerint a szeszes ital és dohányáru mellett a magas cukor- és sótartalmú termékeket, így elsősorban csokikat, csipszeket és az üdítők egy részét sem lehet forgalmazni az iskolákban. Bár ez nem a gyártóra, hanem alapvetően a forgalmazókra, vagyis a büfésekre ró kötelezettséget – jegyzik meg a hírportál.
Becsült olvasási idő: 0 perc
Önmérsékletet tanúsít a Coca-Cola
A Coca-Cola magyarországi hálózata keddtől nem szállít magas cukortartalmú üdítőt az iskolai büféknek – írja a Napi.hu.
