Becsült olvasási idő: 0 perc
Korrigálták a napi cukorkvótát

A felére szállította le az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a napi maximális cukorbevitelre vonatkozó ajánlását – írja az OrientPress.

Az új iránymutatás szerint a napi energiabevitel maximum 5 százaléka származhat cukorból. Így egy normál testsúlyú felnőttnél az elfogadható napi maximum 25 gramm. Az új iránymutatás szerint ennél többet nem szabadna egy nap fogyasztani. A hízás mellett a túl sok hozzáadott cukor bevitele megnöveli az úgynevezett nem-fertőző betegségek, mint a szív-és érrendszeri problémák vagy a rák kialakulásának kockázatátolvasható az orientpress.hu-n.

Kvízek
Kiemelt rovataink