A CDC néhány hete közölte azt, hogy az új, harmadik oltásra használt, omikron-variáns elleni, különösen hatásos Pfizer-vakcina megnövelheti a sztrók kockázatát az idősek körében. A hatóság akkor jelezte, hogy mindezt alaposabban kivizsgálják.
Most az újabb vizsgálati adatok alapján arról számoltak be, hogy valóban megnövekedhet az agyvérzés kockázata az újfajta Pfizer-vakcinával oltottaknál, de csak viszonylag kismértékben.
Az Egyesült Államok gyógyszerhatósága (FDA) ugyanezzel kapcsolatban egyelőre azt közölte: ők a saját adataik alapján nem látnak kapcsolatot az oltás felvétele és az agyvérzés veszélyének növekedése között, írja az Index.
