Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem lesz ingyenes az influenzaoltás a gyerekeknek

Az MSZP-s Szakács László arra kérdezett rá az Emminél, hogy lesz-e ingyen védőoltás a 18 év alattiaknak is. Rétvári Bence államtitkár válaszában elzárkózott ettől, írja a hvg.hu.

A 60 évnél idősebbek, az asztmások, a cukorbetegek, a szív- és érrendszeri betegségben szenvedők, valamint a várandós nők, illetve a tanárok, szociális dolgozók is, összesen mintegy 1,3 millió ember jogosult az influenza elleni ingyenes védőoltásra, amelyet a háziorvostól lehet kérni.

Az MSZP-s Szakács László ezzel kapcsolatban arra kérdezett rá az Emminél, hogy lesz-e ingyen védőoltás a 18 év alattiaknak is, Rétvári Bence államtitkár viszont válaszában elzárkózott ettől. Mint írta, "az influenza elleni védőoltás elsődleges célja a súlyos, szövődménnyel járó megbetegedések megelőzése", és minthogy a legtöbb országban azt ajánlják, hogy a 60-65 év felettiek és a krónikus betegségben szenvedők oltassák be magukat influenza ellen, ezért Magyarországon is a súlyos, szövődményes influenza fertőzés szempontjából rizikócsoportba tartozók kaphatnak ingyenes oltást, írja a lap.

Kvízek
Kiemelt rovataink