A Dm-ben kapható 200 grammos kiszerelésű bio-diákcsemege áruk egy része „Ochratoxin A” penészgombatoxinnal szennyezett – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). Mivel a német nagykereskedő értesítette az elosztó központokat, így a DM üzletek polcain a termék már nem található meg – olvasható a hírportálon. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy valaki Magyarországon is vett ilyet. Ebben az esetben ajánlatos visszavinni a terméket.
Ezekre a jelekre kell odafigyelni:
- Termék neve: dm Bio diákcsemege (dm Bio Studenten Futter) 200,0 g.
- Minőségmegőrzési idő: 2017.02.15.
- LOT szám: L 160108.
Pánikba esni azért nem kell – nyugtat meg a portál munkatársa – megbetegedéstől csak akkor kell tartani, ha valaki hosszú időn keresztül, rendszeresen fogyaszt határértéket meghaladó ochratoxintartalmú élelmiszereket. A kifogásolt termék egyszeri vagy rövid időszakon keresztül történő fogyasztásától valószínűleg senki nem lesz beteg – írja az origo.hu, ahol a csomagolásról készült fotó is megtekinthető, valamint azt is leírják, milyen szerveket károsíthat a káros anyag.
