Egy vizsgálat fényt derített arra, hogy a Novo Nordisk egy másik fogyasztószerrel összefüggésben hétszer is megsértette az iparági etikai kódexet burkolt reklámozás miatt. A dán vállalat 2019 óta 3500 esetben adott pénzt adományok, eseményszponzorációk, ösztöndíjak és egyéb díjak formájában elhízás elleni szervezeteknek, orvosi kollégiumoknak, háziorvosoknak, egészségügyi oktatóknak és egyetemeknek.
A vállalat szerint nem történt jogsértés, és sosem vétett szándékosan az etikai és jogi normák ellen. Akik pedig juttatást kaptak tőlük, azzal védekeznek, hogy a véleményüket nem befolyásolták az anyagi előnyök – írja a Magyar Nemzet.
